STS1C1S250 FIELD-EFFECT TRANSISTOR OF DATASHEET PDF
STS1C1S250
Package :
Manufacturer : STMicroelectronics
Pins :
Description : N-CHANNEL 250V 0.9Ohm 0.75A SO-8 P-CHANNEL 250V 2.1Ohm 0.6A SO-8 MESH OVERLAY POWER MOSFET
Temperature : Min °C | Max °C
Field-effect transistor Website
All about Field-effect transistorPackage :
Pins :